Oldalak

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fingerfood. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Fingerfood. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 2., hétfő

SAJTOS RUDAK


Hozzávalók:

25 deka liszt, 15 deka reszelt sajt / most aromás Gruyére volt/, 3 ek. tejföl, 1 csipet só, 1 tojás, 12 deka vaj, köménymag, bors

A lisztet 12 deka sajttal, tejföllel, sóval, tojással és a vajjal összegyúrtam. 1 órát pihentettem. Utána fél centi vastagra kinyújtottam, megkentem tojással / egy egész tojás felverve/, megszórtam a maradék sajttal, ízlés szerint köménymaggal és borssal,majd a pizzavágóval kb. 1,5 centis csíkokra vágtam.
220 fokon kb. 10 percig sütöttem.

2011. október 30., vasárnap

KRÉMSAJTOS ROLÓK




Nálunk "Schillerlocken" formáknak nevezik, de habrolónak is ismert.
Két nagyságban árulják.

A sajtos roló a kedvencem, de néha túl tömény...
Kipróbáltam egy egyszerü,saját ízlésem szerinti krémsajtos recepttel.

Hozzávalók:

1 csomag készre nyújtott levelestészta, kevés vaj, 20 deka philadelphia jellegü krémsajt, só, bors,10 deka olajban eltett aszalt paradicsom, bazsalikom, kevés tej

A paradicsomot lecsepegtettem, sóztam,borsoztam, apróra vágtam. Összekevertem a krémsajttal és a vékony csíkokra vágott bazsalikommal.

A levelestésztából vékony csíkokat vágtam, a vajjal megkent habrolókra tekertem. A tejjel megkentem, majd vagy mákba vagy szezámmagba forgattam öket.

Forró sütöben aranybarnára sütötöttem.

Még melegen lehúztam öket a formáról és amikor kihültek, megtöltöttem a krémmel.

2011. július 24., vasárnap

KRÉMSAJT ASZALT PARADICSOMMAL ÉS OLIVABOGYÓVAL



A sétálóutcánk elején van egy szép delikátesz üzlet, a kirakatában mindig a gusztusosabbnál gusztusosabb kencék kipakolva..
Mivel minden tál mellé odaírják,hogy mivel keverték össze a krémsajtot, nem nehéz lekoppintani;)

Volt itthon egy fél üveg olajos,aszalt paradicsomom, zöldfüszeres olivabogyóm. Vettem hozzá krémsajtot és elkészítettem a vacsoránkat.

Hozzávalók:

40 deka Philadelphia jellegü krémsajt, kb. 10 deka olajban eltett aszalt paradicsom, 10-12 szem zöldfüszeres olivabogyó, pár bazsalikomlevél, só,bors.

A paradicsomot és az olivabogyót nem túl apróra, a bazsalikomleveleket csíkokra vágtam. Villával belekevertem a sajtba,füszereztem.

2011. július 19., kedd

CAMEMBERT KRÉM KÖRTÉVEL,ÚJHAGYMÁVAL




Hozzávalók:

25 deka camembert sajt, 1 db.körte, 5 szál újhagyma,2-3 ek. snidling, 3-4 ek. tejszín, 2-3 ek. tejföl, só,bors, köménymag, 20ml Williams Körte pálinka

A körtét meghámoztam és kis kockákra vágtam. A camembert szintén apróra vágtam és a robotgépben a tejföllel,tejszínnel, a fele körtekockákkal,füszerekkel, körtepálinkával lepüréztem.

Utána villával hozzákevertem a maradék körtekockákat, a karikákra vágott újhagymát és snidlinget.
Vékony szeletekre vágott franciakenyérrel tálaltam.

2011. május 20., péntek

ÁFONYÁS KRÉMSAJT MÁRTOGATÓS







Csodálatos kompozició, a krémsajt, a gorgonzola, áfonya, narancshéj együtt.....isteni!

Hozzávalók:

16 deka krémsajt, 6 deka gorgonzola, 2 késhegynyi reszelt narancshéj, bors, kb. 10 deka áfonya + pár szem a dekoráláshoz

A krémsajtot a gorgonzolával, áfonyával együtt botmixerrel öszepüréztem. Utána füszereztem és belekevertem a reszelt narancshéjat.
Kis üvegpoharakba tettem, áfonyával és reszelt narancshéjjal dekorálva tálaltam.

2011. május 3., kedd

RÉPÁS KENYÉR





Kitünö uzsonna.
Barna kenyeret megkentem krémsajttal, sárgarépát reszeltem rá, sóztam,borsoztam.Ízlés szerint vagy petrezselyemmel vagy snidlinggel megszórva tálalom.

2011. április 25., hétfő

JUHTÚRÓS PALACSINTATEKERCSEK




Az ötletet a 2008-ban készült lazacos palacsinta tekercsem adta, aminek a receptjét ITT találjátok.
Már nagyon sokszor feltálaltam, néha lazac helyett sonkával,mint idén is, a húsvéti füstölt sonkát szeltem fel és tettem bele, a megszokott krémföl helyett pedig juhtúrót, amit kevés 20%-os tejföllel higítottam és sok snidlinggel ízesítettem.
Nagyon finom volt.

MEDVEHAGYMÁS GOUGÈRE










A gougère burgundi specialitás, reszeltsajtos égetett tésztából,pogácsa formájú halmok. Már egyszer régen megsütöttem, de még nem került fel a blogomba.
Húsvét szombat délután többek között ezzel is vártam a vendégeimet.
Mivel aznap délelött a piacon hatalmas mennyiségü,gyönyörü medvehagymát árultak, nem bírtam ellenállni és megvettem az idei elsö és utolsó csokrot. Nálunk már lecsengöben van a medvehagymaörület, most sem tudom még mit kezdek a maradékkal.
A gougère masszájába viszont belevágtam pár levéllel, megbolondította;) nagy sikere volt.

Hozzávalók:

2,5 deci víz, 10 deka vaj, csipet só, 12,5 deka liszt, 4-5 tojás, 12,5 deka reszelt sajt, 5-6 levél medvehagyma / ízlés szerint/

A vizet a vajjal és a sóval felforraltam. Beleöntöttem a lisztet, addig kevertem amíg egy tömör massza lett és levált a lábos aljáról. Hülni hagytam kicsit, majd egyenként belekevertem a tojásokat. Alaposan összekevertem a masszát. Beleszórtam a reszeltsajtot és az apróra vágott medvehagymát, ezekkel is összekevertem.
Sütöpapírral kibélelt tepsire kis halmokat tettem, 180-200 fokon kb. 30 percig sütöttem.
Úgy mint a többi égetett tésztánál is, itt sem szabad a sütö ajtaját nyitogatni,csak a végén.

2011. április 2., szombat

ANANÁSZ BACONBAN



; Kell hozzá egy ananász:

Meghámozzuk,szeleteljük.









Kis darabokra vágva baconba tekerjük



és egy serpenyöben minden oldalukon pirosra sütjük.
Csináltam már banánnal, aszalt szilvával, de ananásszal ízlett a legjobban.

2011. március 26., szombat

PAPRIKAKRÉM SÜLT PAPRIKÁBÓL




Gyönyörü piros színü paprikákat vettem és mivel nem fogyott el mind, hármat megsütöttem. Elöször balzsamecetes,olivaolajos dresszinggel akartam elkészíteni, de gondoltam egyet és krémmé püréztem.
Pár éve egy barátunknál ettem hasonlót, az ö receptjét variáltam át. Ö kétszersültet is darált bele és nem sült paprikával csinálta hanem nyerssel.

Hozzávalók az én változatomhoz:

3 darab piros színü paprika, 3 gerezd fokhagyma, egy maroknyi dió, citromlé, olivaolaj, só, bors

A paprikákat 250 fokon a sütöben addig sütöttem amíg minden oldalon feketék nem lettek. Fagyasztozacskóba tettem öket és amikor lehültek, egy éles késsel lehúztam a héjukat. A csumájuk és a magvaik nélkül egy edénybe tettem a paprikákat, hozzáadtam a diót, a fokhagymát, ízlés szerinti mennyiségü olivaolajat és citromlevet öntöttem bele, sóztam,borsoztam és a botmixerrel összepüréztem.

2011. január 16., vasárnap

ÉGETETT MANDULA KEVÉS CUKORRAL



Ez egy diétásabb változata a hagyományos ÉGETETT MANDULÁNAK.

Hozzávalók:

20 deka mandula, 5 deka cukor, 1 zacskó van.cukor, 1/2 tk. fahéj, 50 ml víz

Egy serpenyöben a vizet a cukorral, van. cukorral,fahéjjal felforraltam. Beleöntöttem a mandulát és kevergetve föztem addig, amíg a cukor rá nem száradt, kristályossá nem vált. Utána még közepes lángon addig kevertem, amíg a cukor megolvadt.
Sütöpapírral kibélelt tepsire öntöttem és rögtön két villával széthúzkodtam.
Bár ilyen kevés cukorral nem ragadtak annyira össze.
Vigyázni kell, mert sokáig nagyon forró marad!

2010. november 18., csütörtök

JÓ ÖTLET



Még egyszer röviden a kenyérröl amit Párizsban tálaltak fel a fogadáson.

Egy közepes kerek kenyér tetejét levágták, majd óvatosan kibelezték. Valószínü utána a belét ügyesen vékonyra szelték, háromszögekre vágták és vajjal, lazaccal töltve visszapakolták.

Gondolom körözöttel, sonkával, vagy sima sajttal is kitünö.






2010. november 3., szerda

VACSORA MINDENSZENTEK NAPJÁN















Kedves barátokkal vacsoráztunk együtt november elsején.

Elöételnek bruschettát csináltam, életemben elöször egy 3 napos, frissen préselt olivaolajjal meglocsolva, hála aranyos olaszországi magyar barátnömnek;).

Ezt az extra szüz olivaolajat csakis friss salátákra, vagy kenyérre csurgatva ajánlatos fogyasztani, fözni kár vele. Fantasztikus finom. Üzletekben még nem talákoztam vele, barátnöm egyenesen a termelötöl hozta Olaszországból.

Föételnek a kedvenc, bevált Toszkán filétálat készítettem,/ a fotó 2 éves róla/, édességnek pedig a Puding de leche nevü karamelles finomságot tálaltam / friss kép/.


A Milchmädchen cukros sürített tejböl készítettem, amit még otthonról hoztam magammal.

Tegnap Budapesten jártam és kiváncsiságból benéztem a Fény utcai orosz delikátesz boltba, gondoltam kipróbálom az ö cukrozott tejüket is és feltankolok belöle, de sajnos nem jártam sikerrel, pont nem volt egy darab sem. Így legközelebb megint hozom magammal.

Bruschetta:
2 zsemle, 2-3 paradicsom, 2 gerezd fokhagyma, 1 mozarella, só, oregano, bors, olivaolaj
A zsemléket 1,5 centi vastag szeletekre vágtam, kenyérpiritóban megpiritottam, tüzálló tálba tettem. Meglocsoltam az olivaolajjal. A paradicsomot cikkekre vágtam, kimagoztam és a húsát apró kockákra vágtam. A mozarellát lereszeltem, összekevertem a paradicsommal, a szétnyomott fokhagymával, füszereztem, egy csepp olivaolajat öntöttem hozzá és ezzel a masszával megpakoltam a zsemle szeleteket.

3-4 percre forró sütöbe tettem.





















2010. október 11., hétfő

PIKÁNS "MALACFÜL"



Hozzávalók:

1 lap kinyújtott levelestészta, 20 deka reszelt sajt,kb. 10 deka füstölt nyers sonka, de inkább úgy írom,hogy annyi vékony szelet amennyi beborítja a tészát, 1 tojás, 1/2 pohár 20%-os tejföl, só, bors, pirospaprika

A sajtot a tojással, a tejföllel és a füszerekkel összekevertem. Rákentem a kiterített levelestésztára. Utána az egészet beborítottam a hajszálvékony sonkaszeletekkel, majd a hosszabb oldaláról feltekertem úgy, hogy középen találkozott a két henger.

Éles késsel 1 centis szeleteket vágtam belöle, egy sütöpapírral kibélelt tepsibe helyeztem a "malacfüleket" és 200 fokon aranybarnára sütöttem.

2010. május 10., hétfő

LAZACOS PALACSINTATEKERCS


Ez a recept már régóta szerepel a blogomon, szombaton ezzel vártam az egyik barátnömet délután a filmbemutató elött és megint bebizonyosodott, hogy nagyszerü "fingerfood".

Sonkával is elkészítettem már régebben, nagyon finom volt!!! Sokan nem szeretik a lazacot vagy nem jutnak hozzá, a sonka egy jó "alternativa".

2010. január 22., péntek

SONKAGOLYÓK A LA LAFER




Johann Lafer készítette nemrég a Lafer,Lichter,Lecker c. müsorban. Bármilyen salátára kitünö feltét.
Hozzávalók 4 személyre:

20 deka vékonyra szeletelt sonka / a képen Serrano sonka/, 40 deka zellergumó, 1 citrom reszelt héja és leve, só, bors, 1 deci tejföl, 5 deka dióbél

Egy közepes méretü fagylaltoskanalat kibéleltem folpakkal, belefektettem egy szelet sonkát és a következö töltelékkel töltöttem meg:
A zellert vékonyra reszeltem, citromlével meglocsoltam. Belekevertem a citromhéjat, sóztam,borsoztam, hozzáadtam a tejfölt, a durvára tört diót.
A sonkaszeletet ráhajtottam, majd a folpakk segítségével szorosra betekertem és egy gombócot formáltam.

2010. január 1., péntek

SZILVESZTER 2009


Úgynevezett "batyus buliban" voltunk. Fasírtgolyókat és spanyol krumplitortillát vittem.

Fasírtgolyók:

1 kiló sovány darálthús, 3 gerezd fokhagyma, 2-3 ek. mustár, 2-3 ek. ketchup, só, bors, curry, 3 ek. liszt, 2 csokor petrezselyem

Mindent összegyúrtam, majd diónyi golyókat formáltam a masszából. Sütöpapírral kibélelt tepsin, 220 fokon pirosra sütöttem.

Tortilla:

50 deka krumpli, 2 hagyma, 1 piros színü paprika, só, bors, 10 tojás, olaj

A krumplit elözö este héjastól megföztem. Másnap meghámoztam, majd apró kockákra vágtam. A hagymákat és a paprikát szintén. Egy serpenyöben az olajat felhevítettem és a hagymát a paprikával együtt megdinszteltem. Összekevertem a krumplikockákkal, füszereztem.
Egy nagy tepsit kibéleltem sütöpapírral.
A krumplis keveréket összekevertem a felvert tojással, sóztam, borsoztam és beleöntöttem a tepsibe.
Forró sütöben aranybarnára sütöttem.
Amikor kihült, kis kockákra vágtam.

2009. szeptember 27., vasárnap

ROPOGÓS SZIVAR A'LA LAFER







Pár hete láttam a tv-ben ezt a finomságot, leves mellé is kitünö, vagy csak úgy magában borhoz,sörhöz, stb.

A recept INNEN származik.

1 csomag kinyújtott levelestészta, mustár, bors

A levelestésztát kiterítettem, megkentem mustárral, megszórtam durvára örölt borssal. Félbehajtottam és jól összenyomkodtam. Vékony csíkokra vágtam, majd megcsavartam a csíkokat.
200 fokon pirosra sütöttem.

2009. szeptember 9., szerda

JUHFETA KRÉM



Fantasztikusan finom baguette-el, vagy bármilyen más kenyérrel, vagy egyszerüen csak dipnek.

Hozzávalók 2 személyre:

1 fokhagymagerezd , 5 deka fekete, magozott olivabogyó, 10 deka juhfeta, 10 deka krémes joghurt, 3 ek. tejszín, 4 ek. apróra vágott petrezselyem, 2 tk. szintén apróra vágott kakukkfü 2 tk. reszelt citromhéj, bors, 1/ 2 tk. cukor,só

A juhfetát az oliva kivételével a többi hozzávalókkal püréztem. A végén adtam hozzá az aprított fekete olivát.

Egy részét tálkában tálaltam, a többivel megtöltöttem pár sült, hámozott, piros színü paprikát, majd szeletelve tálaltam.

2009. június 12., péntek

ZÖLDBAB BACONBA TEKERVE


ZÖLDBAB BACONBA TEKERVE


1 személyre


20 deka zöldbab / mélyfagyasztott volt itthon/ 3-4 szelet bacon, só, bors


A zöldbabot sós forrásban lévö vízben nem túl puhára föztem. Kis adagonként egy-egy baconba pakoltam, borsoztam és egy sütöpapírral kibélelt tepsiben, 230 fokon a sütöben ropogósra sütöttem.