Oldalak

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Köretek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Köretek. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 5., csütörtök

MAJONÉZES SALÁTA FORMÁBAN




MOHA receptje, köszönet érte!

Már amikor a KIFÖZTÜK újságban megjelent,felfigyeltem rá és lementettem. Szilveszterkor nagyszerü alkalom volt rá, hogy el is készítsem;)

Közel sem lett olyan szép mint Moháé, de ízleni nagyon ízlett :) Tartár mártással tálaltam.

Hozzávalók:

20 deka mélyhütött zöldborsó, 20 deka sárgarépa, 35 deka krumpli, 10 deka alma, citromlé, só,bors, 6 ek. majonéz, 3 ek. tejföl, 1-2 kk mustár, 2,5 deci zöldség alaplé, 20 gramm zselatin / 10 lap/, 2-3 fött tojás

A zöldborsót, az apróra vágott répát és a krumplit külön-külön, sós vízben puhára föztem.
Az almát meghámoztam,kis kockákra vágtam,citromlével meglocsoltam.
Mindent összekevertem, füszereztem.

A majonézt a mustárral,tejföllel,sóval,borssal összekevertem, ráöntöttem a salátára. A zselatinlapokat hideg vízbe áztattam. A levest felmelegítettem, feloldottam benne a zselatinlapokat, majd hozzáöntöttem a salátához.

Jól összekevertem és egy folpackkal kibélelt hosszúkás formába öntöttem a felét. Erre sorban ráfektettem a fött tojásokat, majd beborítottam a maradék salátával.

Egy éjszakára a hütöbe tettem, a fogyasztás elött egy órával kiborítottam és petrezselyemmel dekorálva tálaltam.

2011. augusztus 3., szerda

SÜLT ZÖLDSÉGEK





Hozzávalók:

2 db. kis padlizsán, 2-3 szál újhagyma, 1 db.kápia paprika, 1 db.vastag sárgarépa, 2-3 gerezd fokhagma, só, bors, kb. 1 deci olivaolaj, parmezán

A padlizsánt megmostam és karikákra vágtam, besóztam,állni hagytam. A sárgarépát, fokhagymát és az újhagymát megpucoltam,a répát karikákra, a hagymát srég szeletekre, a fokhagymát kis darabokra vágtam. A kápia paprikát szintén felszeltem.

A padlizsánt kb. 10 perc után konyhai papír itatóssal leitattam.

A többi zöldséggel együtt egy nagy tepsibe tettem, füszereztem, leöntöttem az olivaolajjal és forró sütöben kb. 30 perc alatt megsütöttem.

Frissen reszelt parmezánnal megszórva tálaltam.

2011. május 19., csütörtök

SPENÓT VÖRÖS LENCSÉVEL



Indiai recept.

Hozzávalók:

25 deka leveles spenót / én fagyasztottat használtam/ 12 deka vörös lencse, só, 1 deka friss gyömbér, 3 ek. olaj, 1 lapos tk. örölt római kömény, 1 fokhagymagerezd, citrom

A vörös lencsét egy csipet sóval 2,5 deci vízben, lefedve 8-10 percig föztem.A gyömbért és a fokhagymát meghámoztam, apró kockákra vágtam. A spenótból a vizet kinyomkodtam, felaprítottam és a lencséhez adtam, még együtt 5 percig föztem.
Az olajat egy serpenyöben felmelegítettem, beletettem a római köményt, gyömbért, fokhagymát és 3 percig felmelegítettem.
A lencsés spenótot ízlés szerint sóztam, összekevertem a langyos füszerekkel és citromszelettel tálaltam, aminek a levét fogyasztás elött belefacsartam;)

2011. április 4., hétfő

PARADICSOMOS BABSALÁTA LÓBABBÓL



Sajnos az utolsó adagot föztem meg, de nemsokára megint megyünk haza és akkor újra feltankolunk a piacon;)

Hozzávalók:

30 deka disznóbab, 1 hagyma és babérlevél a fözéshez,
utána 1 doboz pizzaparadicsom, 1 hagyma, sötét balzsamecet, só, bors, 1-2 ek. sürített paradicsom,1-2 gerezd fokhagyma,0,5 deci olivaolaj

Lefotóztam a pizzaparadicsomot és a sürített paradicsomkrémet is, itt tubusban árulják, szerintem sokkal praktikusabb mint a kis konzervdobozos változata.

A babot elözö este beáztattam,másnap leöntöttem róla a vizet és friss vízzel, babérlevéllel és a megpucolt hagymával együtt puhára föztem.
Leszürtem, ráöntöttem a paradicsomot, az olivaolajat,beletettem a kis kockákra vágott hagymát,belenyomtam a fokhagymát, füszereztem az ecettel, sürített paradicsommal, sóval, borssal. Alaposan összekevertem és pár órára a hütöbe tettem.

2011. február 17., csütörtök

DINSZTELT SÁRGARÉPA


Egyszerü és finom: kevés cukorral karamelizálva, citrommal és petrezselyemmel füszerezve, szinte naponta szivesen enné az ember ezt a köretet;)

Hozzávalók 2 személyre:

50 deka sárgarépa, 1 hagyma, 1 ek. vaj, 1/2 csokor petrezselyem, 1-2 tk. citromlé, só, bors, 1 csipet cukor

A hagymát apró kockára vágtam, a répát megpucoltam és srég 1/2 centis szeletekre szeltem. A vajat egy serpenyöben felhevítettem, a hagymát 2 percig üvegesre dinszteltem, majd hozzáadtam a répát és a cukrot.
További 2 percig dinszteltem, majd sóztam és 4 ek. vízzel együtt lefedve 8-10 percig pároltam.
Utána az apróra vágott petrezselyemmel, citromlével, borssal füszereztem.

2010. március 28., vasárnap

SÜLT KÁPOSZTA


Áginál láttam a napokban és nagyon gusztának találtam. Köszönet a fordításért és,hogy megosztottad velünk;)
Mivel káposztarajongók vagyunk, ma ki is próbáltam. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szintén szereti ezt a zöldséget, isteni finom!

A káposztát cikkekre vágtam, a torzsáját kivágtam, majd egy tepsibe tettem és citromleves olivaolajjal kenegetve, sózva, borsozva aranybarnára sütöttem. Nálam 200 fokon 40 percig tartott míg megpirult.

2010. március 16., kedd

KARIB SERPENYÖS RÉPA

A GU szakácskönyv sorozatomban van egy "Karib receptek" címü, abban találtam sok más jó mellett ezt a receptet pár éve.

Ma megint 2 kiló sárgarépát vettem, nem kaptam kisebb csomagolásban, így valószínü napokig répát eszünk, de nem baj, szeretjük.

Hozzávalók:

50 deka sárgarépa, 1 kis hagyma, 1 kis darab gyömbérgyökér, 2 fokhagymagerezd, kevés vaj, só

A répát megpucoltam majd kis darabokra vágtam. A hagymát, fokhagymát, gyömbért szintén.

A vajat egy serpenyöben felolvasztottam, rádobtam a hagymát és a gyömbért, 3-4 percig sütöttem.

Utána hozzáadtam a fokhagymát és a répát. Megsóztam.

Fedö alatt 10 percig sütöttem.

2009. június 3., szerda

PARMEZÁNOS KRUMPLI


Limara oldalán láttam elöször ezt a finomságot, ami Petrától származik. Petra receptjét készítettem el, pontosan ahogyan írja.

Isteni finom!!!! Mi csak úgy magában ettük.

PARMEZÁNOS KRUMPLI

75 deka, krumpli, újkrumpli is lehet, 3/4 ek. liszt, olivaolaj, 2 ek. finomra vágott petrezselyem, 1 tk. chili, só, bors, 5 deka frissen reszelt parmezán

A krumplit alaposan megmostam, mivel újkrumpliból készítettem, nem hámoztam.
Egy lábosban feltettem föni, miután elkezdett forrni, 2 percig hagytam, utána leöntöttem és hülni hagytam.
A sütöt 220 fokra felmelegítettem.
A krumplikat elöször hosszában ketté, majd keresztben fél centis szeletekre vágtam. Egy nagy edényben leöntöttem olivaolajjal.
A reszelt parmezánt összekevertem a liszttel, chilivel, füszerekkel, petrezselyemmel és a krumplira szórtam. Alaposan összekevertem, majd egy sütöpapírral kibélelt tepsibe terítettem.
Meglocsoltam még egy kevés olivaolajjal és 40-45 percig aranybarnára sütöttem. Közben párszor egy lapáttal megforgattam.








2009. január 28., szerda

POLENTA SARKOK


POLENTA SARKOK


2,5 deci zöldségleves, 2,5 deci tej, 12,5 deka kukoricadara, csipet só, 2 ek. vaj, 4 ek. frissen reszelt parmezán, 2 ek. olivaolaj


A levest a tejjel felforralni, majd a darát beleszórni és egy habverövel a kikapcsolt tüzhely felett 5 percig kevergetni.

A vajat és a parmezánt hozzáadni, öszekeverni. Egy kb. 24 x 13 centis formát folpack-al kibélelni úgy, hogy böven kilógjon a formából és a masszát belesimítani.

Legalább 1 órát hülni hagyni, utána kivenni, majd 4 részre vágni és azokat átlósan keresztbe vágni, úgy, hogy háromszögek legyenek.


Az olajat egy grill serpenyöben felhevíteni és a polenta háromszögeket mindkét oldalukon 2-2 percig piritani.


2008. december 21., vasárnap

MINI RÖSZTI NYERS KRUMPLIBÓL


MINI RÖSZTI NYERS KRUMPLIBÓL

1 személyre

2-3 szem krumpli, kevés olaj, só

A krumplikat meghámoztam és lereszeltem. Kicsit sóztam. A tükörtojás serpenyöm mélyedéseit kikentem olajjal és pár kanállal mindegyikbe tettem a krumplireszelékbölk. Közepes lángon lassan sütöttem, majd óvatosan megfordítottam.


2008. november 30., vasárnap

SÜTÖBEN SÜLT KRUMPLISALÁTA


SÜTÖBEN SÜLT KRUMPLISALÁTA/ essen & trinken jeden tag

60 deka újkrumpli, 3 kis hagyma, 1 fokhagymagerezd, 5 ek. olivaolaj, kakukkfü,, só, bors, 25 deka mélyfagyasztott "disznóbab", 20 deka koktélparadicsom, 4 ek. fehér balzsamecet

A krumplikat alaposan megmostam, félbevágtam, majd kb. 1 centis cikkekre vágtam. A hagymákat szintén vékony cikkekre vágtam. A fokhagymát szétnyomtam, majd egy tálban 2 ek. olivaolajjal, a kakukkfüvel és a krumplival összekevertem, sóztam borsoztam. Egy tepsin, a 220 fokos sütöben a középsö sínen, 20-30 percig sütöttem. Kb. 10 perc után a hagymát is rádobtam.

A "disznóbabot" pár percig forró vízben blansíroztam, majd lehütöttem és a vékony héjából egyenként kinyomtam a szemeket. A koktélparadicsomokat megmostam és félbevágtam.

A tepsit kivettem a sütöböl, megvártam míg teljesen lehül, egy tálba tettem és 3 ek. olaj, 4 ek. ecet 2 ek. víz és só bors keverékkel leöntöttem. Óvatosan hozzákevertem a babot és a paradicsomokat.

2008. november 17., hétfő

MANDULÁS,MUSTÁROS KRUMPLIPÜRÉ


MANDULÁS,MUSTÁROS KRUMPLIPÜRÉ

2 személyre
50 deka krumpli, 125 ml tej, 1 ek. vaj, 15 deka durvára tört mandula, 2-3 ek. magos mustár, só, bors, 1 ek. citromlé

A krumplit meghámozni,kockára vágni és sós vízben puhára fözni, majd leönteni a vizet róla és krumplinyomóval pürézni. A tejet a vajjal megmelegítnei és a krumplihoz adni. Utána a mandulát és a citromlevet belekeverni, sózni, borsozni és a végén a mustárral ízesiteni.


2008. október 12., vasárnap

KRUMPLIS TEKERCS



KRUMPLIS TEKERCS

2 személyre

2 palacsinta /20 deka liszt, 4 deci tej, 2 tojás, 1 csipet só, olaj, ebböl kb. 8 palacsinta lesz/ 4 szem krumpli, egy ek. vaj, kb. 1 deci tej, só

Palacsinta tésztát kevertem össze, állni hagytam. Közben a krumplit pucolva, apró kockára vágva sós vízben megföztem, leszürtem, majd a vajjal és a tejjel krumplinyomóval püréztem. 2 palacsintát megkentem a krumplipürével, szorosan feltekertem, szeletekre vágtam, majd egy serpenyöben forró vajon mindkét oldalán pirosra sütöttem. Sült kacsamellfilé mellé adtam. A többi palacsintát édesen ettük;)

2008. október 7., kedd

ZÖLDBORSÓS COUSCOUS


ZÖLDBORSÓS COUSCOUS

2 adaghoz
15 deka fagyasztott zöldborsó, 1 csokor petrezselyem, 12 deka couscous, 3 deka vaj, só

A zöldborsót 175 ml sós, forrásban lévö vízben, 2-3 percig fözni, majd leszürni, de vizet félretenni. Újra felforralni és beleszórni a couscoust, majd azonnal lehúzni a tüzröl és lefedve 7-8 percig duzzadni hagyni. A petrezselymet apróra vágni, majd a zöldborsóval együtt a couscoushoz keverni, a vajat hozzáadni és az egészet egy villával fellazítani.