A Pennyben jött ez a szilikon sütöforma, itt nálunk Stuttgartban. Ami egyböl feltünt,hogy a csomagoláson és a recepteknél a 3. nyelv a magyar volt.
Ebböl gondolom,hogy hamarosan otthon is kapható lesz. Ezenkívül végre megtudtam,hogyan nevezik magyarul ezt a kekszet:)) még sosem hallottam a "Mézesbáb" kifejezést.
Érdemes megvenni, nem drága / itt 5-6 Euro volt/ és a recept hozzá szintén egyszerü és nagyon finom lesz a végeredmény;)
Tudom, még nincsen Karácsony, de muszáj volt kipróbálnom:)
Pillanatok alatt megsütöttem a kekszeket.
24 helyett 22 lett, valószínü némelyiket kicsit vastagabban nyomkodtam a formába.
A recept amit hozzá adnak:
25 deka liszt, 12,5 deka vaj, 12,5 deka barna nádcukor, 1 csipet só, 1 tojás, 1/2 tk. örölt fahéj, 1/2 tk. örölt szegfüszeg, késhegynyi örölt kardamon, késhegynyi sütöpor
Mindent összekevertem és kb, diónyi darabokat beletömködtem a formákba. A 200 fokos sütöben 12 percig sütöttem, majd a formában egy rácson 2 percig állni hagytam, csak utána vettem ki a kekszeket és a rácson hagytam teljesen lehülni.