Oldalak

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kekszek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kekszek. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. január 2., hétfő

SAJTOS RUDAK


Hozzávalók:

25 deka liszt, 15 deka reszelt sajt / most aromás Gruyére volt/, 3 ek. tejföl, 1 csipet só, 1 tojás, 12 deka vaj, köménymag, bors

A lisztet 12 deka sajttal, tejföllel, sóval, tojással és a vajjal összegyúrtam. 1 órát pihentettem. Utána fél centi vastagra kinyújtottam, megkentem tojással / egy egész tojás felverve/, megszórtam a maradék sajttal, ízlés szerint köménymaggal és borssal,majd a pizzavágóval kb. 1,5 centis csíkokra vágtam.
220 fokon kb. 10 percig sütöttem.

2011. december 17., szombat

MENNYEI ANGYALSZÁRNYAK




Már megint nem tudtam ellenálni egy újabb kütyünek:)

"Csészekeksz"-nek nevezik ezeket a formákat,amiket egyszerüen a csészére vagy a pohárra lehet akasztani.

A csomagolásban található receptet sütöttem meg hozzá.

Hozzávalók:

15 deka vaj, 5 deka porcukor, 1 tk. van. cukor, 5 deka tejföl, 1 csipet só, 275 gramm liszt, fél citrom reszelt héja

Mindent összekevertem, majd a tésztát 1 óra hosszat a hütöbe tettem. Utána kb. 3 mm vastagra kinyújtottam, kiszaggattam és 190 fokon 8-10 perc alatt megsütöttem.

2011. november 28., hétfő

KEKSZEK





Két hete lányommal kekszeket sütöttünk. Csak a kiszúrásban segítettem neki, minden mást ö csinált.
A kekszek pontos receptjét leírom, a dekorációhóz porcukros-citromleves és porcukros-vörösboros mázat kevertünk ki, amiket Alexandra élelmiszerfestékkel színezett.
Összevágtam egy filmet az összes figuráról,nem akartam egyenként feltenni a képeket.

Hozzávalók a világos kekszhez:

50 deka liszt, 25 deka cukor, 2 tojás, egy csipet só, 25 deka vaj

A lisztet egy tálba öntöttem, a cukrot, csipet sót és a tojásokat hozzáadtam és a morzsolt vajjal együtt összegyúrtam.

Folpakkal letakarva egy órát a hütöben állni hagytam.

Lisztezett deszkán vékonyra nyújtottam, majd különbözö formákra kiszúrtam. 175 fokon, 10-15 percig sütöttem.

Hozzávalók a kakaós kekszhez:

12,5 deka vaj, 35 deka cukor, 3 tojás, 10 deka sötét kakaópor, 50 deka liszt, 1 csomag sütöpor

A vajat a cukorral és a tojásokkal habosra kevertem. A sütöporos lisztet a kakaóval hozzáadtam és összegyúrtam.
Folpakkal letakarva egy órát a hütöben állni hagytam, majd utána lisztezett deszkán vékonyra nyújtottam és kiszúrtam. 175 fokon 10-20 percig sütöttem.

2011. október 14., péntek

MÉZESBÁB-SPEKULATIUS






A Pennyben jött ez a szilikon sütöforma, itt nálunk Stuttgartban. Ami egyböl feltünt,hogy a csomagoláson és a recepteknél a 3. nyelv a magyar volt.
Ebböl gondolom,hogy hamarosan otthon is kapható lesz. Ezenkívül végre megtudtam,hogyan nevezik magyarul ezt a kekszet:)) még sosem hallottam a "Mézesbáb" kifejezést.

Érdemes megvenni, nem drága / itt 5-6 Euro volt/ és a recept hozzá szintén egyszerü és nagyon finom lesz a végeredmény;)

Tudom, még nincsen Karácsony, de muszáj volt kipróbálnom:)

Pillanatok alatt megsütöttem a kekszeket.

24 helyett 22 lett, valószínü némelyiket kicsit vastagabban nyomkodtam a formába.

A recept amit hozzá adnak:

25 deka liszt, 12,5 deka vaj, 12,5 deka barna nádcukor, 1 csipet só, 1 tojás, 1/2 tk. örölt fahéj, 1/2 tk. örölt szegfüszeg, késhegynyi örölt kardamon, késhegynyi sütöpor

Mindent összekevertem és kb, diónyi darabokat beletömködtem a formákba. A 200 fokos sütöben 12 percig sütöttem, majd a formában egy rácson 2 percig állni hagytam, csak utána vettem ki a kekszeket és a rácson hagytam teljesen lehülni.


2010. október 23., szombat

VANILIÁS KIFLIK A FORMÁBÓL







Muszáj volt kipróbálnom. Beírom a tapasztalataimat. Tegnap a Pennyben is láttam, 9 Euróba kerül.

A recept a tepsi csomagolásán áll, nem rossz, mindjárt beírom.

Azt már mindjárt gondoltam, hogy amikor belekenem a masszát, nem fog úgy kinézni mint a fotón... amikor a kömüves a csempét fúgázza, a csempe is maszatos lesz utána, kb. ehhez tudom hasonlítani, de majd mutatom a fotót.
Nem baj, az is rásült a tepsire,utána finom aprólék lett belöle;)

A kiborítás is kicsit nehezebben ment, egy fadeszkához ütögettem a tepsit és úgy potyogtak ki a kiflik. Csatatér lett a munkapultomon, de ez sem vészes.

A kiflik nagyon picik, de isteni finomak!

Recept:

10 deka puha vaj, 6 deka cukor, 1 csipet só, 1 tojás, 1 tk. vaniliáscukor, 9,5 deka liszt, 3 deka örölt mandula

A formát 1 tk. vajjal kikentem és hütöbe tettem, így állt a leírásban.
A kiflihez valókat összekevertem és egy müanyag simítóval belekentem a tepsibe.
160 fokon 15 percig sütöttem. A formában hülni hagytam, amikor kihült, kiborítottam. Vaniliacukros porcukorral megszórtam.



2009. február 27., péntek

KÓKUSZGOLYÓ


Már régóta szerettem volna kipróbálni, a sok eddigi golyó között ez még nem szerepelt;)

A receptet ITT találtam hozzá.

KÓKUSZGOLYÓ

50 dkg háztartási keksz, darált
10 dkg vaj
2 evőkanál kakaó
20 dkg porcukor
rum
1 csomag kókuszreszelék
meggybefőtt, s annak a leve

A kekszet,cukrot,kakaót,s a szobahőmérsékletű vajat eldolgozzuk.
A rumos meggylével formálható masszát készítünk,
nedves kézzel golyókat készítünk belőle, mindegyikbe egy szem meggyet téve.
Kókuszreszelékben forgatjuk meg őket.
Fóliával takarva hűtőben megdermesztjük.
alchri: mivel nem a dott meg pontos rum és meggylé mennyiséget, kicsit túl lágy lett, de daráltam még hozzá kekszet. Párat kakaóporba hempergettem.

2009. január 25., vasárnap

TIRAMISU GOLYÓK

TIRAMISU GOLYÓK
LATSIA írta be novemberben ezt a fantasztikus receptet a blogjába, ma végre megcsináltam, kicsit változtattam csak rajta, már úgy írom be. Gondolom a mascarponetól is függ a halmazállapota, lehet, hogy az pedig országonként változik. Én a Lidlben vettem hozzá, Németországban. Az espresso és az Amaretto adagolása is izlés dolga;)
33 darab lett
Hozzávalók:
4 tk. espresso kávé ,20 dkg babapiskóta ,20 dkg Mascarpone, vagy Philadelphia krémsajt,1 ek. porcukor, 4 ek. Amaretto, cukor nélküli kakaópor a hempergetéshez.

A babapiskótát a mixerben összetörtem, majd a kávéval összekevertem, állni hagytam.Hozzáadtam a mascarpone-t a cukorral és az amarettot, majd összegyúrtam. Golyókat formáztam, amiket a kakaóba forgattam, majd behűtöttem.

2008. december 9., kedd

GYÖMBÉRES SZELETEK


GYÖMBÉRES SZELETEK

1 ek. olaj, 12,5 deka zabpehely, 2 deka tökmag, 4 deka napraforgómag, 7,5 deka kandírozott gyömbér, 1 tojás, 5 deka cukor, 2-3 ek. tej, ízlés szerint örölt gyömbér, 10 deka keserücsokoládé tortabevonó

Egy serpenyöben az olajon megpiritom a zabpelyhet, majd rádobom a tökmagot és a napraforgómagot is. Addig piritom, míg illatuk nem lesz.
Teljesen lehütöm.

A sütöt 175 fokra felfütöm. A gyömbért apróra vágom és a tojással, cukorral, tejjel a magokhoz keverem. Ízlés szerint örölt gyömbérrel füszerezem. Jól összekeverem.
Ezt a masszát egy sütöpapírral kibélelt tepsire simítom, úgy,hogy kb. 1 centi vastag legyen. Kb. 30 percig, barnulásig sütöm, azonnal egy éles késsel szeletekre vágom és hülni hagyom. Közben felolvasztom a csokoládét és a szeleteket amikor kihültek, félig bevonom, vagy egy kanállal csíkokat csorgatok rá.

alchri: nekem nem kellett 30 perc, kb. 15 perc után barnulni kezdtek. Barnacukrot tettem bele.

2008. november 28., péntek

ADVENTI FLORENTIN


ADVENTI FLORENTIN

10 deka kandírozott gyümölcs / most ananász, dinnye,papaya,mango keverék volt/, 2 deka kandírozott gyömbér, 5 deka vaj, 5 deka cukor, 5 deka méz, 15 deka mandulaforgács, 2 deka liszt, 7 deka keserücsokoládé

A kandírozott gyümölcsöket egy késsel felaprítottam. A vajat egy lábosban felolvasztottam, beleszórtam a cukrot és beleöntöttem a mézet, felmelegítettem. Beleszórtam a kandírozott gyümölcsöket, a lisztet és a madulát, jól összekevertem. Sütöpapírral kibélelt tepsire két evökanállal kis halmokat tettem, majd 200 fokon addig sütöttem, amíg a peremük piros nem lett.

Utána a tepsin hülni hagytam, amikor hidegek lettek, óvatosan leszedtem öket a papírról, könnyen megy!
A felolvasztott csokival a lapos alját bekentem.
alchri: nagyon finom lesz kandírozott citrommal és naranccsal is, amit kis dobozokban kapni az élelmiszerüzletekben. De a gyömbér fontos bele.

2008. november 20., csütörtök

MARCIPÁNOS GOLYÓK


KARÁCSONYI NASS-MARCIPÁNOS GOLYÓK

20 dkg marcipán, 10 dkg keserücsoki, 7 db kétszersült, 2 ek. porcukor, 4 ek. rum.

A csokit robotgépben összetörtem, a kétszersültet is durvára daráltam. Mindkettöt összegyúrtam a marcipánnal, a porcukorral és rummal. Golyókat formáltam belöle és porcukorba hempergettem.

2008. május 26., hétfő

Szerencsekeksz


Szerencsekeksz



2 tojásfehérje, 1 csipet só, 6 deka porcukor, 2,5 deka olvasztott vaj vagy margarin, 4 deka liszt.


A fehérjét habosra, de nem keményre verjük. Beleszórjuk a sót, a cukrot, majd a lisztet és a végén az olvasztott margarint. 10 percig pihentetjük.


A sütöt 180 fokra melegítjük.Egy tepsire sütöpapírt teszünk, 3 karikát rajzolunk rá egy 8 cm-es átméröjü pohár segítségével. Ezekbe a karikákba 1 és fél teáskanálnyi masszát kenünk, szép kerek formát. A sütöben kb. 5 percig sütjük, amikor a széle barnulni kezd, kivesszük és azonnal egy lapos, széles pengéjü késsel óvatosan leszedjük a papírról öket. Rögtön beletesszük a cetlit és összehajtjuk, a széleit összenyomkodjuk.


Ez azért megy könnyen, mert még lágy a tészta. A domború részét egy pohár szélén kicsit benyomjuk, hogy a tipikus szerencsekeksz formát kapja meg.Tortarácson hagyjuk kihülni, de úgy, hogy beszorítjuk két rács közé, mert kihülés közben szétnyílik. Pár napig száradni hagyjuk.Maximum 3 darabot szabad egyszerre megsütni, hogy még melegen meglehessen tölteni!