Oldalak

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Advent. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Advent. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. december 17., szombat

MENNYEI ANGYALSZÁRNYAK




Már megint nem tudtam ellenálni egy újabb kütyünek:)

"Csészekeksz"-nek nevezik ezeket a formákat,amiket egyszerüen a csészére vagy a pohárra lehet akasztani.

A csomagolásban található receptet sütöttem meg hozzá.

Hozzávalók:

15 deka vaj, 5 deka porcukor, 1 tk. van. cukor, 5 deka tejföl, 1 csipet só, 275 gramm liszt, fél citrom reszelt héja

Mindent összekevertem, majd a tésztát 1 óra hosszat a hütöbe tettem. Utána kb. 3 mm vastagra kinyújtottam, kiszaggattam és 190 fokon 8-10 perc alatt megsütöttem.

2011. december 16., péntek

KANDÍROZOTT NARANCSHÉJ


Hozzávalók:

5 darab bió narancs, 1 liter víz és 275 gramm cukor a sziruphoz, cukor, keserücsoki tortabevonó

A narancsokat megmostam, majd meghámoztam és a héjukat kb. 1 centi széles csíkokra vágtam.

A vizet a cukorral felforraltam, 5 percig forrni hagytam, majd beletettem a csíkokat és kis lángon, 2 és fél óra hosszat föztem. NEM KAVARGATTAM!

A lábosban hagytam lehülni, utána egyenként cukorban megforgattam öket, majd rácsokra téve egy éjszakán át a konyhában szárítottam.

Másnap a felolvasztott csoki tortabevonóba mártottam a csíkokat és szintén rácson száradni hagytam.




2011. november 27., vasárnap

ADVENTI KOSZORÚ HELYETT


Az idén semmi kedvem nem volt a készen kapható adventi koszorúhoz,annyira unalmas, "kommersz" koszorúkat árulnak, ráadásul hamar el is száradnak.

Ami igazából teteszene, az megfizethetetlen, én pedig nem vagyok egy barkácsoló típus, nem álltam neki magam bütykölni.

Maradt az egyszerü változat, egy kerek ezüstözött tálcára állítottam 4 gyertyát, körberaktam fenyöágakkal,kicsit pitykéztem piros díszekkel és egy filc füzérrel.
Elönye: ha elszáradnak az ágak, bármikor lecserélhetem.

Nagyon meghitt elsö Advendtet kívánok minden kedves Olvasómnak!

2010. november 28., vasárnap

ELSÖ ADVENT 2010-BEN


Minden kedves olvasómnak meghitt,békés elsö Adventet kívánok! Föleg jó egészséget!

Nálunk sajnos a betegség uralkodik, férjem már hetek óta nem lábal ki az influenzából, engem csütörtök reggel tepert le.
2 napig nem bírtam szinte az ágyat elhagyni, magas láz, borzalmas köhögés, végtag,hát,mellkas,derék és fejfájás, minden finom dolog ami egy ilyennel jár.... 10 évben egyszer vagyok beteg, de akkor aztán igazából.
Szombat délutánra kezdtem kicsit jobban lenni.
Szerencsére a koszorút már megvettem korábban, de semmi más nem volt itthon hozzá. Mivel férj is gyengélkedik még, öt sem kérhettem meg az egyéb dekorációk megvételével, így egy elég egyszerü elsö adventi dekoráció lett a koszorúból.
Ételre még gondolni sem tudunk, ezért a fözés is takarékra lett téve.
De azért megpróbálom amennyire lehet kellemessé tenni napjainkat.
Szeretem ezt az évszakot, a korai sötétedést / most biztosan sokan csodálkoznak, de tényleg így van// ilyenkor gyertyákat,hangulatlámpákat gyújtok, illatos mécseseket égetek és átadom magam az adventi hangulatnak.
Remélem, hogy egymást ápolva hamarosan jobban leszünk és a második Adventet kellöen ünnepelhetjük.